Studentski predstavnici u Vijećima odsjeka

Tko je studentski predstavnik? 

Studentski predstavnik je student preddiplomskog ili diplomskog studija koji svaki mjesec sudjeluje na sjednicama Vijeća odsjeka

Zanimaju ga zbivanja i odluke koje se donose na fakultetu, ako postoji problem ili ideja kako unaprijediti studiranje želi pomoći te aktivno komunicira sa kolegama i nastavnicima. 

Djelovanje studentskih predstavnika 

Recimo da grupa studenata ima problem na jednom kolegiju i želi se žaliti. Kome i kako da se žali? Ovdje uskače Studentski predstavnik koji u ime studenata priča s osobom za koju procijeni da se treba obratiti - profesorom, docentom, asistentom, pročelnikom...

Recimo da student ima predobar prijedlog za promjenu nečega na kolegiju. Kome da se javi s tom idejom? Studentski predstavnik će biti posrednik jer zna kome i na koji način se predlažu ideje (mailom profesoru, preko vijeća...).

Recimo da se na sjednici Vijeća odsjeka donosi bitna odluka vezana za studente. Studentski predstavnik ima pravo sudjelovati u raspravi, pa će se založiti za svoje kolege. 

Zašto i kako postati studentski predstavnik u Vijeću odsjeka? 

Pravda ne postoji sama od sebe – ona se pravi. Studenti ne mogu dobiti ništa ako ne pitaju. Postani studentski predstavnik i založi se za promjene koje želiš vidjeti na odsjeku! 

Početkom svake akademske godine Studentski zbor PMF-a raspisuje natječaj u sklopu kojeg se studenti prijavljuju da bi postali studentski predstavnici.  

Natječaj za akademsku godinu 2020./2021. je završio. Međutim svi zainteresirani studenti su slobodni javiti se na mail te će biti kontaktirani u slučaju da u vijeću njihovog odsjeka nema dovoljan broj predstavnika.

Što je Vijeće odsjeka? 

Vijeće odsjeka čine redoviti i izvanredni profesori, predstavnici zaposlenika odsjeka i studentski predstavnici. 

Na Vijećima se donose skoro sve važne odluke – od toga tko će predavati na kojem predmetu, preko novih zaposlenika, troškova participacija, do dobivanja nagrada, i još razno. 

Studentski predstavnici sudjeluju na sjednicama tako da glasuju i raspravljaju po potrebi. 

Statutom PMF-a je propisano da 15%  članova Vijeća odsjeka čine studenti.  

PMF je jedinstven po tome što sadrži sedam odsjeka. Budući da oni često donose nezavisne odluke, svaki od njih ima svoje Vijeće. Također postoji i zajedničko Fakultetsko vijeće PMF-a na kojem se donose najbitnije odluke. Više informacija o Fakultetskom vijeću i studentskim predstavnicima u njemu je dostupno na sljedećoj poveznici

Studentski predstavnici u Vijećima odsjeka za ak. god. 2020./2021.

studentski.predstavnici@biol.pmf.hr

Iva Crnjac, icrnjac@stud.biol.pmf.hr
Mia Jakopović, mjakopovic@stud.biol.pmf.hr
Dominik Klasić, dklasic@stud.biol.pmf.hr
Ivan Beno, ibeno@stud.biol.pmf.hr
Kristian Subota, ksubota@stud.biol.pmf.hr
Anais Zelić, azelic@stud.biol.pmf.hr
Lea Kordić-Gružić, lkordicg@stud.biol.pmf.hr
Mia Schwerer, mschwerer@stud.biol.pmf.hr
Davor Merkaš, dmerkas@stud.biol.pmf.hr
Kian Bigović Villi, kbvilli@stud.biol.pmf.hr
Rebeka Rumbak, rrumbak@stud.biol.pmf.hr
Barbara Jakovljević, bjakovljevic@stud.biol.pmf.hr

Mia Rošić, rosicmia.math@pmf.hr
Bruna Bandula, bruna.bandula@student.math.hr
Nina Drobac, nina.drobac@student.math.hr
Martina Novotny, novotmar.math@pmf.hr
Filip Čačković, filip.cackovic@student.math.hr
Luka Jovanović, luka.jovanovic@student.math.hr
Lovorka Matejaš, lovorka.matejas@student.math.hr
Ivan Badrov, ibaadrov@gmail.com
Josipa Radnić, josradn.math@pmf.hr

Luka Cavaliere Lokas, luka.cavaliere.lokas@student.pmf.hr
Eva Jelavć, ejelavic.phy@pmf.hr
Lovro Dulibić, ldulibic.phy@pmf.hr
Noah Somun, noahs.phy@pmf.hr
Iskra Hrnčić, ihrncic.phy@pmf.hr
Axel Hrelja, ahrelja.phy@pmf.hr
Filip Mirković, mirkovic.phy@pmf.hr
Nora Miljanić, nora.miljanic@student.pmf.hr
Lorena Josipović, lorenaj.phy@pmf.hr

Domagoj Dolički, domagoj.dolicki@student.geof.pmf.hr
Sven Vorkapić, sven.vorkapic@student.geof.pmf.hr

Srećko Kajić, srecko.kajic@student.geog.pmf.hr
Marin Bogdanić, marin.bogdanic@student.geog.pmf.hr
Bruno Novotny, bruno.novotny@student.geog.pmf.hr
Marko Ćorić, marko.coric@student.geog.pmf.hr

Rahela Šanjek, rsanjek.geol@pmf.hr
Eric Hadžić, ehadzic.geol@pmf.hr

Antun Zelić, antun.zelic@chem.pmf.hr
Jelena Kovač, jelena.kovac@chem.pmf.hr
Lea Komočar, lea.komocar@chem.pmf.hr
Lana Bogdanovski, lbogdanovski@chem.pmf.hr
Rea Bilić, rea.bilic@chem.pmf.hr
Mislav Barić, mislavbaric25@gmail.com
Domagoj Ivanović, divanovic@chem.pmf.hr
Marcela Pelicarić, mpelicaric@chem.pmf.hr


Repozitorij