Broj posjeta:
27147

 

 

 

 

 


Studiji na Geofizičkom odsjeku PMF-a

 

Na Geofizičkom odsjeku nositelji smo i izvodimo tri sveučilišna studija različite razine: preddiplomski studij Geofizike, diplomski studij Fizike – geofizike, a u suradnji s Fizičkim odsjekom i poslijediplomski doktorski studij Fizike, smjer Geofizika. Studiji su istraživačkog tipa i organizirani su tako da čine jedan slijed koji će pomoći budućem geofizičaru da postane vrstan stručnjak u svom području.

     

Akademski naziv koji se stječe završetkom studija:

  • prvostupnik geofizike (preddiplomski studij) s međunarodnom kraticom univ. bacc. geophys.
  • magistar fizike – geofizike (diplomski studij) s međunarodnom kraticom mag. phys.– geophys.

Na podstranicama mogu se pronaći različite informacije o studiju, programu i pravilima studiranja te izvođenju nastave (raspored sati, pisanju diplomskog rada i sl.)

Više informacija o studiju i geofizici budući studenti mogu saznati na stranici. Za sva pitanja u vezi upisa i nastave na preddiplomskom studiju geofizike i diplomskom studiju fizika-geofizika obratite se pomoćnici pročelnika za nastavu izv. prof. dr. sc. Maji Telišman Prtenjak.

 

Voditelj preddiplomskog studija Geofizike

izv. prof. dr. sc. Željko Večenaj

Voditelj diplomskog studija Fizike – geofizike

dr. sc. Antun Marki, v. pred.

Koordinatorica za ISVU i za e-učenje Geofizičkog odsjeka PMF-a

dr. sc. Tena Belinić

Satničar Geofizičkog odsjeka PMF-a

dr. sc. Antun Marki, v. pred.

 

Ured za studente Fizičkog i Geofizičkog odsjeka

Geofizički odsjek Ured za studente (tzv. Referadu) dijeli s Fizičkim odsjekom, a nalazi se u zgradi Fizičkog odsjeka na adresi Bijenička cesta 32. Ured za studente zadužen je za administraciju vezanu uz studij – provođenje upisa godine i semestra, ovjeravanje proteklog semestra, zaprimanje molbi te je prvo mjesto za informacije o studentskim upisima, mogućnostima, pravima i sl.

Radno vrijeme: 11 – 13 h

E-adresa: referada[at]phy.hr

Telefon: 01 460 5518

 

TURNITIN – samoprovjera radova za studente
 

Za studente PMF-a omogućen je pristup softveru za provjeru autentičnosti radova Turnitin i svaki student može samostalno provjeriti svoj rad. Postavke su definirane tako da se rad može predavati više puta bez njegove pohrane u Turnitin bazu i može se pregledati generirani izvještaj.

Kako koristiti Turnitin?

1. Prije provjere rada potrebno je poslati poruku na mail turnitin_provjera@pmf.hr sa kratkim zahtjevom za Turnitin korisničke podatke. U odgovoru ćete dobiti Class ID i Enrolment Key

2. Ovdje pristupite softveru Turnitin i ulogirajte se s vašim AAI@EduHr

3. Odaberite kreirani kolegij – Class Name: Provjera radova za studente

4. Upišite se u kolegij sa Class ID i Enrolment Key podacima koje ste dobili u mailu

5. Odaberite zadaću – Assignment Title: Samoprovjera radova

6. Priložite rad koji želite provjeriti na gumb Submit

(Napomena: Možete više puta predati zadaću, s time da nakon trećeg puta prije nove predaje morate pričekati 24 sata. Novi se izvještaj generira za svaku sljedeću predaju na mjestu prethodnog.)

Upute za studente za samostalnu provjeru radova opisane su u poglavlju 4. PDF dokumenta.

Ako imate bilo kakvih pitanja ili nedoumica oko provjere autentičnosti vaših seminarskih, završnih, diplomskih i ostalih radova, slobodno se javite u Središnju geofizičku knjižnicu (ivavrkic[at]gfz.hr)!

 


Terenska nastava u sklopu projekta...

U sklopu projekta ProSPer PMF (Provedba i unapređenje stručne prakse na PMF-u – ProSPer PMF) studentima svih odsjeka PMF-a omogućeno je upisivanje kolegija Stručna praksa na kojem se studente upućuje u stvarne tvrtke u kojima mogu dobiti uvid u posao koji ih potencijalno očekuje nakon završetka studija. Jedan od načina odrađivanja stručne prakse je i preko Terenske nastave. 

Terenska nastava u sklopu projekta ProSPer zamišljena je kao interdisciplinarna terenska nastava u kojoj će studenti svih odsjeka PMF-a međusobno surađivati, a vodit će ih nastavnici sa svih odsjeka PMF-a. Ideja terenske nastave je provesti elemente zamišljene studije utjecaja na okoliš za realistični zahvat, u kojoj će studenti svakog odsjeka doprinijeti svojim specifičnim znanjima i vještinama.

Terensko će se istraživanje u sklopu terenske nastave odvijati u dva zasebna termina. Prvi je termin od 27. lipnja do 1. srpnja, a drugi od 5. rujna do 9. rujna. Broj studenata koji se mogu prijaviti u svakom zasebnom terminu je ograničen i iznosi pet po odsjeku, ukupno 35 studenata. Studentima je osigurana prehrana, smještaj i prijevoz. Prijave za terensku nastavu će biti otvorene do popunjavanja kapaciteta. Terensko će se istraživanje odvijati u neposrednoj blizini Ekološke stanice Vrlika Biološkog odsjeka koja se nalazi između Dinare i akumulacije Peruća (https://www.pmf.unizg.hr/biol/ekoloska_stanica).

U sklopu projekta ProSPer PMF (Provedba i unapređenje stručne prakse na PMF-u – ProSPer PMF) studentima svih odsjeka PMF-a omogućeno je upisivanje kolegija Stručna praksa na kojem se studente upućuje u stvarne tvrtke u kojima mogu dobiti uvid u posao koji ih potencijalno očekuje nakon završetka studija. PMF je do sada potpisao ugovor s više od 70 različitih tvrtki koje su spremne primiti naše studente na praksu u kojima studenti mogu odraditi potreban broj sati, ovisno o godini studija i smjeru. Jedan od načina odrađivanja stručne prakse je i preko Terenske nastave. 

Terenska nastava u sklopu projekta ProSPer zamišljena je kao interdisciplinarna terenska nastava u kojoj će studenti svih odsjeka PMF-a međusobno surađivati, a vodit će ih nastavnici sa svih odsjeka PMF-a. Ideja terenske nastave je provesti elemente zamišljene studije utjecaja na okoliš za realistični zahvat, u kojoj će studenti svakog odsjeka doprinijeti svojim specifičnim znanjima i vještinama. Čitava će se nastava odvijati u tri faze. Prva će faza uključivati analizu postojećeg stanja i kabinetsko prikupljanje neophodnih podataka, u kojoj će studenti naučiti pretraživati dostupne izvore i baze podataka. Druga je faza terensko istraživanje u kojem će studenti primijeniti stečena znanja i vještine u prikupljanju terenskih podataka. U trećoj će fazi studenti pisati završno mišljenje prema prikupljenim i dostupnim podacima. Prije početka svih faza bit će organizirana uvodna radionica u kojoj će studentima biti pružene informacije o studijama utjecaja na okoliš i upute vezane uz zadatak koji će obavljati u sklopu terenske nastave. 

Terensko će se istraživanje u sklopu terenske nastave odvijati u dva zasebna termina. Prvi je termin od 27. lipnja do 1. srpnja, a drugi od 5. rujna do 9. rujna. Broj studenata koji se mogu prijaviti u svakom zasebnom terminu je ograničen i iznosi pet po odsjeku, ukupno 35 studenata. Studentima je osigurana prehrana, smještaj i prijevoz. Prijave za terensku nastavu će biti otvorene do popunjavanja kapaciteta. Terensko će se istraživanje odvijati u neposrednoj blizini Ekološke stanice Vrlika Biološkog odsjeka koja se nalazi između Dinare i akumulacije Peruća (https://www.pmf.unizg.hr/biol/ekoloska_stanica). 

Važno je napomenuti da će se terenska nastava u sklopu projekta ProSPer odvijati u vrijeme ispitnih rokova pa molimo da se prijavljuju oni studenti koji propuštanjem rokova neće zanemariti obaveze prema drugim kolegijima jer terenska nastava nije opravdani razlog za neizvršavanje drugih fakultetskih obaveza. 

Studenti Geofizičkog odsjeka mogu se za više informacija javiti doc. dr. sc. Ivi Dasović.

Autor: Iva Dasović
Popis obavijesti

Red predavanja

Odluke i pravilnici

Poveznice